Mart 11, 2021 Yazarı bysevic44 0

İkinci El Kombi Almak Mantıklı Mıdır?

Bu yazımızda sizlere ikinci el kombi satın alınması Mantıklı mıdır? Avantajları nelerdir? Gibi sorularınıza cevap vermek amacıyla yazdık. Umarım sizlere faydalı olacaktır

Günümüz ekonomik şartları pandemi koşulları sıfır kombilerin fiyatlarının çok yüksek olmasına neden olmuştur.Dolayısıyla da insanların alım gücü etkilediği için ikinci el kombilere yönelim artmıştır.Ancak piyasada temiz kaliteli ikinci el kombi bulmakta oldukça zordur.Bu konuda ikincielkombi.com sattığı cihazlara 3 ay çalışma garantisi vermektedir.Bu noktada satıcı cihazına güveniyor ve garanti veriyorsa satın almak mantıklıdır.

 

Hermetik kombilerin üretimi durdurulduğu için yeni kombiler yoğuşmalı olarak üretilmektedir.Yoğuşmalı kombilerinde yoğuşma sonrasında damla damla su akıttığı için bir gider hattına bağlanması gerekmektedir.Gider hattının çekilmesi kombinin montajının yapıldığı yerin konumuna göre değişmektedir.Hatta bazı noktalarda imkansız bile olmaktadır.Bu durumlarda kombinin yerinin değişmesi gerekecek doğalgaz tesisatı değişecek tekrardan proje çizilecek ilave olarak ek masraflar çıkacaktır.Bu gibi durumlara ikinci el hermetik kombi almak daha mantıklı olacaktır.Diğer bir hususta maddi olarak sıfır yoğuşmalı kombiler ikinci el kombilerin 2 katı fiyatına satılmaktadır.Günümüz ekonomik şartlarında satın alma gücü insanları tercih noktasında doğrudan etkilemektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse ikinci el kombi satıcı güvenilirse sattığı ürüne garanti veriyorsa tercih edilebilir ve satın alınması mantıklıdır.