Temmuz 5, 2021 Yazarı bysevic44 0

İKİNCİ EL KOMBİ ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR

İKİNCİ EL KOMBİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?

Merhaba değerli okurlarımız bu yazımızda sizlere ikinci el kombi alırken nelere dikkat edilir? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız umarım faydalı olacaktır.

İkinci El Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

İkinci el kombi alım gücünün düştüğü zamanlarda fiyat olarak daha uygun olduğu için müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla ikinci el kombi alırken dikkatli olmak gerekmektedir.İkinci el kombi alırken dikkat etmemiz gereken ilk husus kombinin hikayesini bilmektir.Hangi parçadan dolayı arıza yaptığı hangi parçalarının değiştiğini bilmemiz gerekmektedir.Revize edilen kombi parçaları orjinali ile mi yoksa çıkma cihazın parçasıyla mı değiştiğini bilmemiz gerekir.İkinci el kombi alırken dikkat etmemiz gereken ikinci bir hususta piyasada bilinir markaların ürünlerini tercih etmemizdir.

Diğer bir hususta cihazı satın aldığımız firmanın cihaza garanti vermesi ve cihazın arkasında durmasıdır.Ortalama olarak ikinci el cihazlara 6 ay ile 1 yıl arasında garanti verilmektedir.

İkinci El Kombi Neden Satın Alınır?

İlk olarak fiyatı sıfır ürüne göre daha uygun olmasından dolayıdır. Başka bir sebep ise günümüzdeki sıfır ürünlerin hepsi yoğuşmalıdır. Yoğuşmalı kombilerin montajında gider hattı çekilmesi gerektiği için ve bazı noktalarda gider hattının çekilmesi imkansız olduğu durumlarda ikinci el hermetik kombi alınması gerekmektedir.Aynı durum bacalı kombilerdede geçerlidir.Bacalı kombi yerine yoğuşmalı kombi montajı yapılması durumunda doğalgaz tesisatında işlem yapılması yeni proje çizilmesi gibi maliyetlere sebep olacağı için ikinci el bacalı kombi tercih edilmektedir

Sonuç olarak İmkanlarımız el verdiği takdirde sıfır ürün almak her zaman daha avantajlıdır.Ancak ikinci el kombi alacaksak nelere dikkat etmemiz gerektiğinide belirtmiş olduk.Bu yazımızda ikinci el kombi alırken nelere dikkat edilir? Hangi durumlarda ikinci el kombi almak gerekir? gibi sorulara cevap verdik.